Tuchlovická pouť – folklorní festival

Středočeský folklorní festival „Tuchlovická pouť“

Středočeský folklorní festival „Tuchlovická pouť“ si klade za cíl představovat divákům folklór především právě ze Středočeského regionu. Proto tvoří většinu účinkujících soubory ze Středních Čech a z Prahy. Častými hosty jsou pravidelně i soubory ze zahraničí (Slovensko, Rumunsko, Maďarsko, Srbsko…). Tato ojedinělá kulturní akce daného regionu si už našla své místo v srdcích mnoha pravidelných návštěvníků. V současné době je festival zařazen mezi nejvýznamnější folklorní festivaly v rámci celé republiky.

Folklorní festival má v Tuchlovicích již dlouhou tradici. První ročník se uskutečnil v roce 1994 a od té doby nabyl velké obliby i prestiže. Každoročně se do Tuchlovic sjíždí až na dvacet dětských i dospělých souborů z Čech, Moravy, Slovenska a dalších cizích zemí, kdy se v obci slaví pouť k příležitosti svátku svatého Floriána (první květnový víkend). Od pátku do soboty se tanečníci a muzikanti představují divákům v řadě vystoupení v kostele, na návsi, v sále hotelu Česká hospoda a především v rekonstruovaném areálu letního kina, kde se konají hlavní pořady festivalu.

Více o budoucích i minulých ročnících Středočeského folklorního festivalu „Tuchlovická pouť“ se dozvíte na webových stránkách www.folklornisdruzeni.cz nebo www.tuchlovickapout.cz.